J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
Protokół z przerowadzonych konsukltacji społecznych PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
28.03.2018.

Protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych

z mieszkańcami gminy Poświętne dotyczących  zakupu i montażu wyposażenia w nowo wybudowanym budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem.Czytaj całość…
 
"Kierunek: Patriotyzm" zajęcia edukacyjno - plastyczne - flaga. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
16.03.2018.

Rok 2018 jest rokiem szczególnym, dokładnie 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość, w związku z tym Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem w marcu rozpoczęła projekt ph. Kierunek: Patriotyzm. Założeniem projektu jest przeprowadzanie zajęć edukacyjno - plastycznych w klasach III szkoły podstawowej w okresie marzec-wrzesień. Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu, a temat każdych zajęć związany będzie z symboliką narodową, polskością, patriotyzmem. W październiku odbędzie się podsumowanie całego cyklu zajęć, a w listopadzie zostanie w bibliotece zorganizowane spotkanie uczestników cyklu oraz zaproszonych gości. Celem całego projektu jest przybliżenie młodym czytelnikom wartości patriotycznych, poszanowania symboli narodowych oraz pokazanie czym jest niepodległość.

Czytaj całość…
 
Konsultacje społeczne w sprawie zakupu i montażu wyposażenia w nowo wybudowanym budynku GBP PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
12.03.2018.
Szanowni Państwo!

W związku z możliwością złożenia wniosku o pozyskanie środków zewnętrznych zakup i montaż wyposażenia w nowo wybudowanym budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem w ramach Projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przeprowadzamy konsultacje społeczne o celowości takiej inicjatywy.

Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet  zajęcia biblioteczne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
07.03.2018.

6 marca 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała zajęcia czytelniczo-plastyczne w przedszkolu. Tematem przewodnim spotkania był Dzień Kobiet. Na początku spotkania dzieciom został przeczytany wiersz „Dzień Kobiet”, następnie wspólnie z małymi czytelnikami rozmawialiśmy o tym szczególnym dniu.

Czytaj całość…
 
Konkurs "Ozdoba wielkanocna" PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.03.2018.
Czytaj całość…
 
Spotkanie DKK - "Kopciuszki na tronach Europy" Iwony Kienzler PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.02.2018.

2 lutego 2018 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem. Klubowiczki spotkały się, aby omówić książkę Iwony Kienzler pt. „ Kopciuszki na tronach Europy”.

Każdy z nas zna baśń o Kopciuszku, ulubioną opowieść wszystkich dziewczynek. Chociaż, jak skrupulatnie obliczyli badacze, baśń ta ma aż 700 wersji, jej trzon jest zawsze ten sam: opowiada o ubogiej, aczkolwiek obdarzonej złotym sercem dziewczynie, której udało się zdobyć miłość przystojnego księcia i zostać jego żoną. W realnym życiu uboga panna, nawet najpiękniejsza, nie miała szans, by poślubić władcę.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 112 z 410
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws