J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęty. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.06.2018.

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem, jak co roku, przystąpiła do tej akcji.

Czytaj całość…
 
Kulturalnie - rodzinnie - radośnie w szkole i bibliotece PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
30.05.2018.

29 maja 2018 r. na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek ph. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", który został wydłużony na cały maj, odbyło się spotkanie rodziców i dzieci z klasy IIIB, przy współpracy Szkoły Podstawowej w Poświętnem, Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem. Spotkanie integracyjne odbywało się w plenerze przy wyremontowanym budynku po byłej szkole podstawowej w Pietkowie, gdzie mieści się siedziba Szwadronu, a w przyszłości będzie funkcjonować centrum historyczno – kulturalne.

Czytaj całość…
 
Globalnie w bibliotekach  warsztaty dla młodzieży. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
28.05.2018.

22 maja 2018 r.,  podczas obchodów Tygodnia Bibliotek ph. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem, opierając się na scenariuszu pani Małgorzaty Zalewskiej „Kiedy przychodzi kryzys. Porozmawiajmy o wojnach, katastrofach naturalnych i pomocy humanitarnej”, zorganizowała warsztaty w ramach projektu Globalnie w bibliotekach. Zajęcia zostały przeprowadzone w grupie uczniów uczęszczających do klasy VI szkoły podstawowej (13 lat). 

Czytaj całość…
 
"Kierunek: Patriotyzm " zajęcia edukacyjno- plastyczne  godło i hymn PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
24.05.2018.


23 maja 2018 r. w ramach Tygodnia Bibliotek ph. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem odbyło się kolejne spotkanie z cyklu zajęć ph „Kierunek: Patriotyzm”. Tym razem wspólnie z klasą III A szkoły podstawowej dzieci poznały drugi i trzeci symbol narodowy czyli godło i hymn Polski.


Czytaj całość…
 
Tydzień Bibliotek  zajęcia czytelniczo plastyczne o mamie PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
23.05.2018.

22 maja 2018 r., podczas obchodów Tygodnia Bibliotek ph. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", w Gminnej Bibliotece Publicznej zostały zorganizowane zajęcia pn. „Mamo kocham Cię”. Zajęcia odbyły się wspólnie z oddziałem przedszkolnym 0a Szkoły Podstawowej w Poświętnem.

Na początku spotkania dzieci opowiedziały o swoich rodzicach, jak mają na imię, czym się zajmują. Następnie dzieciom zostało przeczytane opowiadanie o małym króliczku i jego wspaniałej mamie, pt. „Mamo kocham Cię”. Ta urocza książeczka opowiada o najwspanialszej miłości – między mamą a dzieckiem. Można z niej się dowiedzieć ile radości i czułości niesie ze sobą każdy dzień spędzony z mamą, ile jest wesołych figli, buziaczków i przytulańców.

Czytaj całość…
 
Tydzień Bibliotek - zajęcia na łące PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
21.05.2018.

21 maja 2018 r., w ramach Tygodnia Bibliotek ph. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA",  Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała w grupie przedszkolnej Ob Szkoły Podstawowej w Poświętnem zajęcia edukacyjno-czytelnicze na świeżym powietrzu. Piękna, słoneczna pogoda zapraszała wszystkich, aby nie siedzieć w bibliotecznej sali tylko udać się na spotkanie z łąką, właśnie na łąkę.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 96 z 410
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws