J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
"Kierunek: Patriotyzm " zajęcia edukacyjno- plastyczne hymn. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
18.05.2018.

18 maja 2018 r., w ramach Tygodnia Bibliotek ph. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem odbyło się kolejne spotkanie z cyklu zajęć „Kierunek: Patriotyzm”. Tym razem wspólnie z klasą III B szkoły podstawowej poznaliśmy trzeci symbol narodowy czyli hymn Polski. Na początku przypomnieliśmy sobie o czym były poprzednie zajęcia, dzieci miały sporą wiedzę na temat flagi oraz godła.

Po krótkim powtórzeniu przystąpiliśmy do oficjalnej części spotkania, poświęconej „Mazurkowi Dąbrowskiego”. Uczestnicy zajęć wymieniały się informacjami, jakie miały na temat hymnu, tego jaki ma tytuł ta pieśń, kiedy jest śpiewana, jak należy zachować się, gdy słyszymy hymn. Dodatkowo dzieciom zostały odczytane z książki Marcina Przewoźniaka „Poradnik małego Patrioty” różne ciekawostki związane z hymnem.

Czytaj całość…
 
XV Tydzień Bibliotek ph. "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA" PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
07.05.2018.

Już po raz piętnasty w dniach 8-15 maja 2018 r. odbędzie się Tydzień Bibliotek ogłoszony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Biblioteki podlaskie przygotowały wiele ciekawych i atrakcyjnych projektów, by podkreślić rolę tych wyjątkowych placówek kultury. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatych ofert oraz aktywnego udziału w zaakcentowaniu święta Bibliotek, w niektórych placówkach nawet przez cały maj!

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek, w ramach którego odbędą się:

Czytaj całość…
 
Podsumowanie konkursu rodzinnego Ozdoba wielkanocna. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
28.04.2018.

26 kwietnia 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem miało miejsce szczególne wydarzenie. W bibliotece w godzinach porannych można było spotkać wyjątkowych gości, a dokładnie byli to laureaci konkursu plastycznego „Ozdoba wielkanocna”. Do biblioteki przybyła także Pani Alicja Kamińska - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poświętnem oraz Pani Jolanta Kamińska - członek Komisji Konkursowej, które wręczyły nagrody szczęśliwym zwycięzcom, a także pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom. Konkurs był skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Nagrody zostały wręczone w pięciu kategoriach, a zwycięzcami zostali:

 

Czytaj całość…
 
Konkurs "Biblioteka przyszłoći" PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
20.04.2018.
Czytaj całość…
 
II Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady w bibliotece PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
19.04.2018.

II Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady w bibliotece.

Jeżycjadę, jak wiemy, można czytać wszędzie — w domu, w szkole, w parku, w pociągu — i zawsze — wciąż od nowa, choć niekoniecznie od początku, wszak przyjaźń z Borejkami można rozpocząć od dowolnego z 22 tomów, a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki.

W związku z tym Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem oraz Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej w Poświętnem przyłączyły się do tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz organizowanej przez wydawnictwo Akapit Press.

W poniedziałkowe przedpołudnie 16 kwietnia 2018 roku spotkaliśmy się na wspólnym czytaniu. Pani Krystyna Adamek z biblioteki szkolnej przybliżyła młodzieży cel akcji oraz historię powstawania Jeżycjady.

Czytaj całość…
 
Spotkanie DKK - "Cichy wielbiciel" Olgi Rudnickiej. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
16.04.2018.
14 kwietnia 2018 r., w sobotnie przedpołudnie, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem. Tym razem Klubowiczki omawiały książkę Olgi Rudnickiej pt. „Cichy wielbiciel”, która traktuje o bardzo problematycznym i trudno wykrywalnym przestępstwie stalkingu, a autorka zrobiła z niego przerażającą, ale zarazem świetną powieść.
Kto to jest stalker? To osobnik, który uporczywie nęka swoje ofiary.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 65 - 80 z 385
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws