J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
Zapraszamy do projektu Mała książka - wielki człowiek PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
17.09.2018.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zakwalifikowała się do projektu "Mała książka - wielki człowiek" realizowanego przez Instytut Książki. Akcja ma na celu  zachęcenie rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i roli książki w życiu dziecka.

W dniu 17 września 2018 r. nadeszły do naszej biblioteki wyprawki czytelnicze dla trzylatków (rocznik 2015). Zapraszamy rodziców z dziećmi do biblioteki. Można je odbierać.

Czytaj całość…
 
Spotkanie DKK  Biała chryzantema Mary Lynn Bracht PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
17.09.2018.

8 września 2018 r., w sobotnie przedpołudnie, Klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem spotkały się, aby porozmawiać o książce pt. – „Biała chryzantema” Mary Lynn Bracht.

Spotkanie miłośniczek dobrej literatury odbyło się po raz pierwszy w nowym lokalu  biblioteki, który mieści się w nowo wybudowanym budynku Domu Kultury w Poświętnem, w centrum miejscowości. Pierwszym punktem spotkania było oczywiście zwiedzanie nowego obiektu, który bardzo się klubowiczkom spodobał, zwłaszcza przestronne, jeszcze pachnące nowością pomieszczenia, które będą służyć  mieszkańcom.


Czytaj całość…
 
Wakacyjne zajęcia w Pietkowie PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
18.07.2018.

13 lipca 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem, aby urozmaicić wakacyjny czas dzieciom przebywającym w domu, zorganizowała w Pietkowie zajęcia dla dzieci z gminy Poświętne / w dawnym budynku szkoły/.

Pierwszym punktem spotkania była zabawa ph. „Wakacyjny kalejdoskop”. Na początku dzieci zostały podzielone na dwie drużyny. Każda drużyna otrzymała pakiet trzech zadań, w skład którego wchodziły zagadki bajkowe, układanie puzzli oraz wykonanie „Pocztówki naturalnej”. Zagadki zostały bardzo szybko rozwiązane, co dowodzi, że dzieciaki świetnie znają postacie bajkowe oraz bajki i baśnie.

Czytaj całość…
 
Noc Bibliotek ph.RzeczpospoCzyta w Poświętnem PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
18.06.2018.

15 czerwca 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem wspólnie z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej w Poświętnem zorganizowała czytelnikom Noc Bibliotek. Na początku każdy dobrał się w parę, następnie otrzymał tajemniczą kartkę, na której miał zapisywać słowa wypowiadane najczęściej przez swoją partnerkę. Zadanie to uczestnicy mieli wykonywać przez cały czas trwania wieczornego spotkania bibliotecznego, by na zakończenie spisać wszystkie słowa na jednej kartce i sprawdzić, jaki zwrot jest najpopularniejszy wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj całość…
 
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Poświętnem zakończony PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
11.06.2018.

9 czerwca 2018 r., podczas Festynu Rodzinnego, zakończono akcję "XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom". Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem  strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem przyjechał na imprezę wozem strażackim, najpierw przeczytał dzieciom książeczkę Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”, a później dzieci, ich rodzice i opiekunowie mogli dokładnie obejrzeć, co znajduje się w samochodzie zwykle niedostępnym dla przeciętnego obywatela.

Czytaj całość…
 
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  wyjazd do Cyraneczki. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
07.06.2018.

5 czerwca 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, zorganizowała, dzieciom z klasy I Szkoły Podstawowej w Poświętnem wyjazd do Ośrodka szkoleniowego „Cyraneczka” w Pietkowie, aby tam obcować z literaturą i naturą. Wyjazd mógł się odbyć dzięki uprzejmości pani dyrektor miejscowej szkoły.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 64 z 385
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws