J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
Spotkanie z Małgorzatą Strzałkowską PDF Drukuj
Wpisał: Wiesława Kruszewska   
15.02.2009.

Spotkanie warsztatowe z pisarką dziecięcą Małgorzatą Strzałkowską.

17 maja 2005 r. dzieci z klasy III szkoły podstawowej wzięły udział w spotkaniu warsztatowym z pisarką dziecięcą Małgorzatą Strzałkowską, która zadebiutowała w 1987 roku w "Świerszczyku" utworem "Dżdżownica". Autorka otrzymała w 2003 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Wiersze, że aż strach!", gdzie jury doceniło walory literackie utworu świetnie zgrane z ilustracjami wykonanymi przez pisarkę. Spotkanie odbyło się w bibliotece w Surażu, podczas którego dzieci uczyły się sztuki kolażu. Na zakończenie spotkania młodzi czytelnicy mogli zakupić książki Pani Małgorzaty z dedykacją

Wybrany obraz

Czytaj całość…
 
Spotkanie z Wiolettą Piasecką PDF Drukuj
Wpisał: Wiesława Kruszewska   
15.02.2009.

Spotkanie z Wiolettą Piasecką.

Dnia 13 kwietnia 2005 r. odbyło się spotkanie z Wiolettą Piasecką - pisarką dla dzieci, która wydała ponad 40 baśni i bajek. Fascynuje ją postać H.Ch. Andersena, dlatego w 2001 r. napisała jego baśniową biografię "W poszukiwaniu szczęścia". W spotkaniu, które odbyło sie w bibliotece w Surażu uczestniczyły dzieci z klasy I, które zachwycone były strojem wróżki, który autorka miała na sobie. Na zakończenie spotkania można było nabyć książki W. Piaseckiej z autografem.

Wybrany obraz

 

Czytaj całość…
 
Spotkanie z Włodzimierzem Wowczukiem PDF Drukuj
Wpisał: Wiesława Kruszewska   
15.02.2009.

Spotkanie z Włodzimierzem Wowczukiem

W dniu 23 marca 2004 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem odbyło się spotkanie z Włodzimierzem Wowczukiem, dziennikarzem, tłumaczem, historykiem i publicystą. Młodzież z zainteresowaniem przysłuchiwała się opowieściom o dalekiej i egzotycznej, mało znanej, burzliwej historii, kulturze i tradycji krajów azjatyckich. Spotkanie połączone było z promocją książek: „Nowe oblicze starej tradycji: Chiny – Japonia” oraz „Siedem wspaniałych kobiet”. Ogromnym powodzeniem cieszyły się też autografy z pieczątką autentycznego chińskiego pisma, którymi autor podpisywał swoje książki

Wybrany obraz

 

Czytaj całość…
 
Spotkanie z przedstawicielem Wydawnictwa Literatura PDF Drukuj
Wpisał: Wiesława Kruszewska   
15.02.2009.

Spotkanie z przedstawicielem Wydawnictwa Literatura z Łodzi Panią Gabrielą Niedzielską.

18 marca 2004 r. czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem pojechali na spotkanie z przedstawicielem Wydawnictwa Literatura z Łodzi Panią Gabrielą Niedzielską. Spotkanie to odbyło się w Fili Bibliotecznej w Daniłowie Dużym. Uczestnicy tego spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda droga książki od autora do czytelnika oraz w jaki sposób wydaje się książkę.

Wybrany obraz

 

Czytaj całość…
 
Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke PDF Drukuj
Wpisał: Wiesława Kruszewska   
15.02.2009.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke.

W czerwcu 2003 roku w bibliotece gościł bajkopisarz Grzegorz Kasdepke, który jest autorem m.in. książki pt. "Co to znaczy... czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń". Pisarz jest laureatem Nagrody Kornela Makuszyńskiego w 2002 roku. Spotkanie przebiegało w pogodnej atmosferze, było dużo śmiechu, a dzieci zadawały gościowi wiele pytań dotyczących jego pracy i życia.

Wybrany obraz

 

Czytaj całość…
 
Spotkanie z siostrą Michaelą Pawlik PDF Drukuj
Wpisał: Wiesława Kruszewska   
15.02.2009.

Spotkanie z siostrą Michaelą Pawlik.

W grudniu 2002 r. biblioteka gościła siostrę Michaelę Pawlik, autorkę książki pt. "Nie dajcie się zwieźć różnym i obcym naukom". Zakonnica jest misjonarką w Indiach i bardzo ciekawie opowiadała gimnazjalistom o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą sekty religijne. Udzieliła również wskazówek, w jaki sposób bronić się przed tego typu zagrożeniami.

 

Wybrany obraz

 

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 369 - 384 z 385
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws