J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
Zajęcia patriotyczne pn. Mój pan woła na mnie Pies PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
08.11.2018.

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym dla polskiego narodu, dla polskiej historii. Równo 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i powróciła po długich latach niewoli na mapy Europy. W związku z tym w różny sposób oddaje się temu hołd.

5 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała dla dzieci z klasy II i III szkoły podstawowej zajęcia patriotyczne pod tajemniczym tytułem „Mój pan woła na mnie Pies”, które wpisały się w obchody 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Poświętne. Po godzinie 9 salę Domu Kultury wypełniło 24  małych patriotów aby uczestniczyć w tych wyjątkowych zajęciach.

Czytaj całość…
 
"Bajkowa sobota" z biblioteką PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
08.11.2018.

Deszczowa sobota wcale nie musi być ponura i nudna. Przekonały się o tym najmłodsi czytelnicy biblioteki. 3 listopada grupa 3-letnich maluszków razem z rodzicami spotkała się w sali Domu Kultury w Poświętnem na zajęciach czytelniczo-plastycznych, które zostały zorganizowane w ramach nowej oferty bibliotecznej „Bajkowe soboty”. Tematem przewodnim sobotniego spotkania było jabłko, dlatego też cały porządek bibliotecznej zabawy odbywał się pod hasłem „Dzień jabłuszka”.

 

Czytaj całość…
 
INFORMACJA PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
08.11.2018.
Czytaj całość…
 
Mała książka  wielki człowiek PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
06.11.2018.

"Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Czytaj całość…
 
Warsztaty teatralne grupy dziecięco-młodzieżowej Za Maską! PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
30.10.2018.

27 października 2018 roku odbyły się kolejne zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA – organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży" realizowanego przez Gminę Poświętne w Domu Kultury”.

Młodzież kontynuuje prace nad spektaklem pt. „Niepełnione marzenie Kopciuszka”. Próby odbywają się cyklicznie w każdą sobotę.

Czytaj całość…
 
Spotkanie DKK -" Kto zabił Kopciuszka?" Alka Rogozińskiego PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
30.10.2018.

Spotkanie DKK - Kto zabił Kopciuszka? Alka Rogozińskiego.

27 października 2018 r., w sobotnie przedpołudnie, Klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem spotkały się, aby porozmawiać o książce pt. „Kto zabił Kopciuszka?” Alka Rogozińskiego.

Jeden bal.

Jeden martwy Kopciuszek.

I dziesięć osób, które miały powód, by zabić.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 48 z 385
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws