J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
Ogłoszenie PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
07.03.2019.
Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet i Mężczyzn w Gminie Poświętne. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.03.2019.

4 marca 2019 roku odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, zorganizowana przez Dom Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem, pod patronatem Wójta Gminy Poświętne Witolda Łapińskiego.

Uczestników spotkania powitała Dyrektor Domu Kultury Pani Renata Kruszewska. Imprezę swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Białostockiego Pan Mariusz Gołaszewski, Przewodniczący Rady Gminy Poświętne Pan Wiesław Gołębiewski, Zastępca Wójta Gminy Poświętne Pan Alfred Dobrzyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem Pani Bożena Brzozowska, przedstawiciele Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich, wicedyrektorzy, nauczyciele, pracownicy urzędu gminy oraz jednostek podległych.

Czytaj całość…
 
Kolejne zajęcia w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.03.2019.

1 marca 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała kolejne zajęcia w klasie I Szkoły Podstawowej w Poświętnem w ramach akcji Nasza Mała Biblioteka.

Tym razem bohaterem spotkania był Tata Niedźwiedź oraz Niedźwiadek z książki Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak „Proszę mnie przytulić”.

Na początku dzieci w skupieniu wysłuchały pięknej historii o przytulaniu, następnie same mówiły, kiedy się przytulają, czy sprawia im to przyjemność, czy czują się wtedy lepiej, kto ich przytula oraz czy oni przytulają swoich najbliższych.

Czytaj całość…
 
Wycieczka klas I i 0 do biblioteki i domu kultury. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
01.03.2019.

1 marca 2019 r. Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Dom Kultury w Poświętnem odwiedziła 41 osobowa grupa uczniów z klas I i 0 Szkoły Podstawowej w Poświętnem pod opieką pań wychowawczyń. Dzieci zwiedziły bibliotekę, salę komputerową, salę gier, salę widowiskowa, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. Zapoznały się również z księgozbiorem oraz ofertą biblioteki i domu kultury.

Część dzieci była w nowym obiekcie po raz pierwszy.


Czytaj całość…
 
Sensorycznie, kreatywnie, ciekawie - bajkowa sobota z biblioteką. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
26.02.2019.

23 lutego 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała dla dzieci 3-letnich kolejną Bajkową sobotę. Tym razem zajęcia odbywały się pod hasłem „Sensorycznie, kreatywnie, ciekawie…”.

Na początku dzieciom została zademonstrowana magiczna metoda malowania mlekiem. Na tacę wylano mleko, następnie miarką dodawano różne barwniki spożywcze, dolano olej spożywczy i wykałaczką wymieszano. Następnie dzieci przykładały kartki z bloku i tworzyły magiczne obrazy.

Czytaj całość…
 
Nasza Mała Biblioteka  kolejne zajęcia. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
25.02.2019.

22 lutego 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała kolejne zajęcia w klasie I Szkoły Podstawowej w Poświętnem w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka.

Zajęcia były inne niż wcześniejsze, ponieważ dotarła do biblioteki pewna tajemnicza przesyłka z Miejskiej Biblioteki w Darłowie. Dzieci z tamtejszej biblioteki, biorące także udział w projekcie, przygotowały Białego oraz Czarnego kotka, które zostały zaprezentowane dzieciom z Poświętnego. Dodatkowo dzieci z Darłowa przesłały także historię swoich kotków, którą odczytano na spotkaniu. Zadaniem dzieci z Poświętnego było wymyślenie dalszych przygód kotków z Darłowa. Po spisaniu historii każde dziecko własnoręcznym podpisem przypieczętowało swój udział w opowieści.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 32 z 410
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws