J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
Bałwankowy zawrót głowy PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
19.12.2016.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała zajęcia plastyczne, podczas których grupka najmłodszych czytelników wykonywała zimowe prace plastyczne. Prace polegały na wykonaniu bałwanków metodą naklejania na kartce.

Zajęcia te pozwoliły na pokazanie zdolności manualnych małych czytelników.

Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem wśród dzieci. 
Czytaj całość…
 
Święto Pluszowego Misia PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.12.2016.

W listopadzie przypada Święto Pluszowego Misia, dlatego nasza biblioteka ogłosiła konkurs na wykonanie misia. Najmłodsi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem, czyli dzieci z klas 0-III szkoły podstawowej, wzięły udział w konkursie "Mój Pluszowy Miś", ogłoszonego w ramach gminnego projektu Profilaktyczno-Edukacyjnego "Radość bez alkoholu".

 

Czytaj całość…
 
Spotkanie DKK - "Miłość z kamienia..." Grażyny Jagielskiej. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
12.12.2016.

26 listopada2016 r., w sobotnie przedpołudnie, Klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem spotkały się, aby porozmawiać o książce Grażyny Jagielskiej pt.  "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym".

Grażyna musi poddać się terapii. Leczy się w klinice stresu bojowego. Nie była na wojnie. Nie jest żołnierzem. Jest tylko żoną korespondenta wojennego.

Czytaj całość…
 
Wyróżnienie w konkursie powiatowym pt. "Malowane pieśniami patriotycznymi". PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
18.11.2016.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem wzięła udział w konkursie organizowanym przez Powiat Białostocki pn. „Malowane pieśniami patriotycznymi”, który polegał na wykonaniu ilustracji do pieśni patriotycznej. Nasza biblioteka wylądowała utwór pt. „Deszcz jesienny”.

W konkursie wzięli udział uczniowie kl. 4-6 szkoły podstawowej, pod kierunkiem Pani Ewy Łuby. Na konkurs powiatowy wytypowano 5 prac. Wyróżnienie zdobyła Karina Dera z kl. V, której praca plastyczna znalazła się w  „Śpiewniku pieśni patriotycznych. Jeszcze Polska nie zginęła” opublikowanym przez Starostwo Powiatu Białostockiego w 2016 r. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, które podczas uroczystości podsumowania odebrała Pani Wiesława Grabowska – Kierownik GBP w Poświętnem.

Czytaj całość…
 
Patriotyczny akcent w bibliotece PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
18.11.2016.


Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała warsztaty plastyczne, podczas których grupka najmłodszych czytelników wykonywała kotyliony niepodległościowe. Zajęcia miały na celu upamiętnienie 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez naród polski. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest to święto dla każdego Polaka. Aby zaakcentować swój patriotyzm, uczestnicy zajęć w skupieniu wykonali kotyliony niepodległościowe z bibuły, które następnie zabrali do swoich domów.

Czytaj całość…
 
Europejski Tydzień Kodowania w GBP w Poświętnem PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
28.10.2016.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem przyłączyła się do Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek 2016), który odbywał się w całej Europie w dniach 15-23 października. Celem akcji była popularyzacja i promocja nauki programowania.

Biblioteka zorganizowała szereg ciekawych zajęć dla dzieci z klas młodszych zajęcia wprowadzające w tajniki kodowania, na podstawie scenariuszy zaproponowanych przez FRSI – aplikacji do samodzielnej nauki programowania  CodeMonkey oraz nauka programowania bez komputera z użyciem scenariusza Cody Roby ( wykorzystano grę „Pojedynek”).

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 160 z 410
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws