J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
NOC BIBLIOTEK 2017 W POŚWIĘTNEM PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
23.06.2017.

21 czerwca 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną Zespołu Szkół w Poświętnem zorganizowała po raz drugi już Noc Bibliotek. Jest to ogólnopolska kampania promująca czytanie i biblioteki. Grupa 25 miłośników książki zebrała się w parny, letni wieczór, aby dobrze bawić się przy książkach i z książkami. Była minigra terenowa, tworzenie „Absurdalnej historii”, zabawa „Jakim bohaterem jestem”, „Komiksowy zawrót głowy” oraz mapa literacka naszej gminy.

 

Czytaj całość…
 
Powiatowe podsumowanie konkursu Superowa zakładka do książki. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
20.06.2017.

14 czerwca 2017 r.  odbyło się  podsumowanie plastycznego konkursu powiatowego „Superowa zakładka do książki” zorganizowanego w Filii Bibliotecznej nr 15 Książnicy Podlaskiej.

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem również uczestniczyli w tym konkursie.

Do organizatora wpłynęły 82 zakładki (z 13 gmin funkcjonujących na terenie powiatu oraz FB nr 15) od uczestników z klas II-III szkoły podstawowej. Nadesłane zakładki zainspirowane były szkoleniem bibliotekarzy ph. „Proaktywnie z biblioteką” realizowanym przez Książnicę Podlaską w 2016 roku.

Czytaj całość…
 
Cała Polska czyta dzieciom w Poświętnem PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
08.06.2017.

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem brała udział w kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom i zorganizowała już po raz kolejny czytający tydzień w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom , pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”.

Czytający tydzień przedstawiał się następująco:

  • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa. Nasza Biblioteka rozpoczęła akcję już 27 maja podczas Dnia Rodziny, gdzie dzieciom czytały mamy.
Czytaj całość…
 
Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
31.05.2017.

30 maja 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem gościła Pawła Wakułę  - ilustratora i autora ponad 10 książek dla dzieci:. „Co w trawie piszczy?”, „Kajtek i Yetik”, „Mój tata jest olbrzymem”, „O czym szumi las”, Piastowskie orły”, „Jagiełło pod prysznicem”.  Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Poświętnem w ramach współpracy biblioteki szkolnej i publicznej i uczestniczyli w nim uczniowie klasy V i VI (36 osób). Spotkanie sponsorowała Książnica Podlaska i Biblioteka Powiatowa im. Ł. Górnickiego w Białymstoku w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Czytaj całość…
 
Spotkanie DKK - Ja, pani woźna Ewy Ostrowskiej PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
25.05.2017.

19 maja 2017 r., w piątkowe popołudnie, Klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem spotkały się, aby porozmawiać o książce pt. „Ja, pani woźna” Ewy Ostrowskiej.

„Ja, pani woźna” to książka o tym, jak przewrotny może okazać się ludzki los. To opowieść o kobiecie sukcesu, która traci wszystko, co w życiu ważne: męża, który odszedł do bogatszej, miłość syna obwiniającego ją o odejście ojca oraz dobrze płatną pracę w magazynie „Piękne Życie”. Jest pewna, że szybko znajdzie sobie drugą pracę (jest świetną dziennikarką). Jednak okazuje się, że bardzo trudno jest jej znaleźć zatrudnienie.
Czytaj całość…
 
Poszukiwacze tajemnic lasu  zajęcia w ramach Tygodnia Bibliotek PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
24.05.2017.

W ramach Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem odbyły się nietypowe zajęcia pn. „Poszukiwacze tajemnic lasu” dla dzieci z klas II Szkoły Podstawowej w Poświętnem. Celem zajęć było pokazanie dzieciom, że biblioteka to nie tylko książki, a potrzebne informacje i odpowiedzi na nurtujące pytania można odszukać w książce, komputerze, ale także podczas zabawy z wykorzystaniem elementów gry miejskiej.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 129 - 144 z 410
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws