J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Start
Zajęcia czytelniczo - plastyczne Bajkolandia "starszaków". PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
16.11.2017.

14 listopada 2017 roku w bibliotece gościliśmy na zajęciach  czytelniczo – plastycznych klasę III b Szkoły Podstawowej w Poświętnem. Zajęcia zostały zorganizowane pod hasłem Bajkolandia „starszaków”. Na początku dzieci wymieniały znane im tytuły bajek, które sami zapisywali na flipcharcie. Z tym zadaniem uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze, ich znajomość tytułów bajek i baśni była na wysokim poziomie. Aby dzieciaki nam się nie zasiedziały postanowiliśmy pobawić się w starą grę ciepło-zimno. Rekwizytem, który był ukrywany jak przystało na bibliotekę, była oczywiście książka. Każdy chciał szukać, dlatego też zabawa trwała tyle czasu, aby wszyscy mogli wziąć w niej czynny udział. Miejsc na ukrycie było bardzo dużo, a pomysłów dzieci chyba jeszcze więcej.

Czytaj całość…
 
Wyróżnienie w konkursie powiatowym PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
13.11.2017.

Podczas uroczystej akademii z okazji 99 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem wręczono dyplom i nagrodę czytelnikowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem Michałowi Wyszyńskiemu, który zdobył wyróżnienie w plastyczno – historycznym konkursie powiatowym na plakat pt. „100 - lecie Odzyskania Niepodległości w naszej Małej Ojczyźnie”. Konkurs organizowanym był przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Bibliotekę Publiczną Powiatu Białostockiego) i Starostwo Powiatowe w Białymstoku we współpracy ze  Stowarzyszeniem  Bibliotekarzy Polskich Okręgiem  Podlaskim.


Więcej zdjęć >>


Czytaj całość…
 
Spotkanie DKK - Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej  Johnson Ewy Winnickiej PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
07.11.2017.

4 listopada 2017 r. Klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem spotkały się, aby omówić książkę Ewy Winnickiej „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej – Johnson”.

„Jeśli wrócę, to tylko rolls-roycem” - mówi przyjaciołom jesienią 1967 roku i wyjeżdża z Polski. Kiedy kilka lat później odwiedza ojczyznę, jest już żoną starszego o ponad czterdzieści lat potentata branży kosmetycznej. I milionerką.

Czytaj całość…
 
Dzień Bajkowy PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
31.10.2017.

25 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Poświętnem miało miejsce nietypowe wydarzenie, a mianowicie uczniowie najmłodszych klas na dwie godziny przenieśli się do krainy baśni i bajek. Biblioteka szkolna w ramach obchodów miesiąca bibliotek szkolnych zorganizowała Dzień Bajkowy dla małych czytelników. Biblioteka publiczna w ramach współpracy przyłączyła się do akcji. Celem imprezy było zaprezentowanie magicznego świata bajek i baśni, poprzez piękne bajkowe przebrania, plakaty oraz występy.

Czytaj całość…
 
Co w sadzie, co w ogrodzie?  zajęcia czytelniczo-plastyczne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
11.10.2017.

We wrześniu br., z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w bibliotece ponownie rozpoczął się cykl spotkań czytelniczych w ramach akcji „Popołudnie z książką”. Wzorem lat poprzednich w akcji biorą udział dzieci z oddziałów przedszkolnych. Raz w tygodniu grupa małych czytelników odwiedza bibliotekę, nie tylko aby skorzystać z możliwości wypożyczenia książeczki do domu, ale także czeka ich zawsze głośne czytanie.

Czytaj całość…
 
Wystawa prac wykonanych podczas warsztatów pn. Sklejki poetyckie. PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
06.10.2017.

Do 26 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem można oglądać prace wszystkich uczestników, którzy brali udział w warsztatach pn.  „Sklejki poetyckie”.

Wszystkich zainteresowanych, zarówno mieszkańców gminy Poświętne, jak i "przyjeżdżających" serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac, które wyzwoliły w twórcach pokłady talentu literackiego.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 113 - 128 z 410
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws