J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
"Babcia i Dziadek"- bajkowa sobota z biblioteką. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.01.2019.

W sobotę 19 stycznia 2019 r. 3 latki spotkały się na zajęciach poświęconych Babciom i Dziadkom. Na początku podczas wspólnej rozmowy dzieci opowiadały o swoich babciach i dziadkach, o tym co robią z nimi, jak się bawią w czym sobie pomagają. Następnie został im odczytany wiersz mówiący o tym, w co się bawili kiedyś i babcia i dziadek. Po wysłuchaniu tekstu dzieciom została przedstawiona plansza właśnie z tymi zabawami, a ponieważ większość zabaw nie była im znana, zostały one po krótce scharakteryzowane.

Po części edukacyjno-czytelniczej nadszedł czas na wykonanie laurek dla babci i dziadka. Dzieci za pomocą szablonu biedronki, skrzydełek wyciętych z odbicia własnych dłoni oraz swojej fotografii wykonały piękne laurki. Po pracy plastycznej przyszła pora na wspólne zabawy. Na początku dzieci układały puzzle na czas, następnie rzucały kolorowymi piłeczkami do celu. Piłeczki kolorowe były również wykorzystane do kolejnej zabawy, a mianowicie dzieci na tackach przenosiły je z pojemnika do pojemnika, ale w taki sposób aby żadnej nie zgubić.

Po tej zabawie dzieciaczki zamieniły się w rybaków, którzy musieli wyłowić wszystkie makaronowe rybki do pojemników. Wędkami w tej zabawie były plastikowe rurki. Trzeba przyznać, że zadanie wcale nie było proste, o czym przekonały się również mamy. Ostatnimi zabawami była ciuciubabka oraz marsz z książką na głowie.

Na zakończenie zajęć dzieci udały się także do biblioteki, aby wypożyczyć książeczki. Kolejne spotkanie już w sobotę, na które dzieci przybędą w przebraniu.

Zdjęcia >>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws