J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
"W podróż z Julianem Tuwimem" - bajkowa sobota z biblioteką. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.01.2019.

Kolejna „Bajkowa sobota” odbyła się pod hasłem „W podróż z Julianem Tuwimem”. Na początku dzieciom został odczytany jeden z najpopularniejszych utworów Pana Tuwima, czyli „Lokomotywa”. Po wysłuchaniu wiersza dzieci wspólnie wymieniały co mieściło się w poszczególnych wagonach.

Następnie wszyscy uczestnicy zajęć udali się w „podróż” wyjątkowym pociągiem. A dlatego wyjątkowym, ponieważ każde dziecko zanim doczepiło się do lokomotywy przebrało się czy to za księżniczkę, czy też za panią wiosnę, a nawet za pirata. Dzięki temu pociąg był bardzo kolorowy. Po podróży dziecięce wagoniki zajechały do stacji „Praca plastyczna”, gdzie należało narysować w puste wagoniki wszystkie te cuda i dziwy z wiersza Juliana Tuwima. Z zadaniem każde dziecko poradziło sobie doskonale.
Po wyczerpującej pracy, dzieci udały się do stacji „Chusta animacyjna”, gdzie chusta odgrywała role pociągu, który rusza ze stacji i powoli nabiera prędkości, dodatkową atrakcją tej zabawy było to, że pociąg nie mógł zgubić pasażerów, czyli maskotek, które jechały na chuście. Po pełnej śmiechu i radości zabawie wszyscy wspólnie kolorowali harmonijkową kolorowankę, która przedstawiała ilustracje do wiersza „Na straganie”.

Na zakończenie zajęć dzieci wylepiały plasteliną dyplomy dla swoich dziadków. Kolejne spotkanie będzie w całości poświęcone właśnie babciom i dziadkom.

Zdjęcia >>


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws