J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Zima wokół nas - bajkowa sobota z biblioteką. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.01.2019.

Po przerwie świąteczno-noworocznej do oferty Gminnej Biblioteki Publicznej powróciły zajęcia dla dzieci 3-letnich pn. „Bajkowe soboty”. Pierwsze spotkanie w nowym roku odbyło się pod hasłem „Zima wokół nas”. Na początku dzieci wysłuchały dwóch wierszy o zimie oraz zimowych zabawach. Rozmawiały także jak wygląda świat, gdy zima zagości na ziemi. Rozpoznawały zjawiska pogodowe na podstawie kolorowych ilustracji. Wymieniały też między sobą wiadomości na temat tego jak należy ubierać się zimą, jak można bawić się na śniegu, jak należy zachowywać się gdy rzeka jest zamarznięta.

Po wyczerpujących rozmowach i dyskusjach, dzieci razem z rodzicami przystąpiły do pracy artystycznej. Na dużych niebieskich arkuszach papieru tworzyli zimowy krajobraz za pomocą białej farby i śnieżynek przygotowanych wcześniej z rolek po papierze toaletowym. Po wykonaniu pięknych prac, które zostały wyeksponowane, dzieci układały puzzle z zimowymi zwierzętami, których nazwy musiały odgadnąć.

Po części edukacyjno-plastycznej, dzieci miały czas na zabawę. Pokonywały tor przeszkód przygotowany z tuneli, piłek oraz pachołków. Po wyczerpującej ale jakże radosnej zabawie, dzieci wykonały jeszcze jedną pracę plastyczną, która miała trochę magii w sobie. Dzieci otrzymały kartki z bloku, świeczkę oraz farby, z tych składników wyczarowały bałwanki i śnieżynki.

Po skończonej pracy, odbyły się zawody, kto zmieści się na najmniejszym kawałku gazety. Na zakończenie dzieci bawiły się jeszcze raz na torze przeszkód.

Zdjęcia >>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws