J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Spotkanie DKK  Samolot bez niej Michela Bussiego. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.12.2018.

15 grudnia 2018 r. KlubowiczeDyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem spotkały się, aby porozmawiać o książce pt. „Samolot bez niej” Michel’a Bussi’ego.

Lyse-Rose czy Emilie? Kim jest jedyna ocalała z katastrofy lotniczej osoba, trzymiesięczne niemowlę?

Dwie rodziny - bogata i biedna - walczą o opiekę nad dziewczynką, którą media ochrzciły Ważką. Osiemnaście lat po katastrofie prywatnemu detektywowi wynajętemu przez rodzinę, która przegrała w sądzie, wydaje się, że w końcu znalazł rozwiązanie zagadki. Pada jednak ofiarą morderstwa, zostawiając po sobie jedynie dziennik ze szczegółami prowadzonego przez lata śledztwa.

Zostajemy wciągnięci w zapierający dech w piersiach pościg prowadzący od paryskiej dzielnicy Butte-aux-Cailles aż po Dieppe, od Val-de-Marne po zbocza Mont Terrible, do chwili, aż wszystko stanie się jasne. Czyżby przypadki i zbiegi okoliczności były tylko odpryskami przeznaczenia? A może od samego początku ktoś manipuluje aktorami tego dramatu? Porywająca powieść, którą zapełniają fascynujące postaci uczyniła Michela Bussiego jednym z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy we Francji. W rankingu najpopularniejszych autorów sporządzonym na początku 2014 roku przez dziennik Le Figaro pisarz znalazł się na 8 miejscu. Powieść "Samolot bez niej" tłumaczona jest na kilkanaście języków. Kupiono również prawa do jej adaptacji filmowej.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2014
źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Powieść bardzo się Klubowiczom spodobała, czytało się ja „jednym tchem”, jak dobry kryminał. Autor bawi się czytelnikiem, niby podsuwa pewne rozwiązania, tropy, by za chwilę całkowicie zmienić zostawiając czytelnika w osłupieniu. Zabawa w kotka i myszkę. Emocje i intryga gwarantowane... Dopiero po prawie 18 latach dochodzi do wyjaśnienia prawdy, ilu ludzi i zdrowia to pochłonie? Dążenie do prawdy jest ważne, ale za wszelką cenę? Zakończenie robi wrażenie, jest rewelacyjne.

Po spotkaniu Klubowicze mieli okazję obejrzeć przedpremierowe przedstawienie Amatorskiej Grupy Teatralnej ZaMaską pt. „Niepełnione marzenie Kopciuszka”, zrealizowane w ramach projektu „BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA – organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Zdjęcia >>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws