J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
"Bałwankowy zawrót głowy" - bajkowa sobota z biblioteką. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
13.12.2018.

8 grudnia 2018 r., w ramach zajęć ph. Bajkowe soboty, Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała dzieciom w sali domu kultury „Bałwankowy zawrót głowy”. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o bałwanku, który był smutny, ale dzięki dziewczynce stał się najszczęśliwszym bałwankiem w mieście. Odnalazły ukryte obrazki z bałwankami, które różniły się między sobą, dzięki czemu dzieci mogły podyskutować między sobą o wyglądzie odnalezionych bałwanków. Miały też za zadanie odszukać na pięciu bałwankowych obrazkach czego w poszczególnym obrazku brakuje.

Po zajęciach edukacyjnych, przyszedł czas na zabawy ruchowe. Dzieci uczyły się tańca krasnoludka oraz pingwina. Po wyczerpującym pokazie tanecznym, dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do pracy manualnej. Kreatywny patyczek, waciki kosmetyczne, plastelina, sznureczek, klej i bałwanek gotowy. Oczywiście należało też dodać wiele uśmiechu i radości, aby z tych składników powstał piękny bałwanek.

Po zajęciach manualnych, dzieci udały się wytwórni bałwankowych główek, dzięki którym mogły na chwilę poczuć się małym śniegowym bałwankiem. Na zakończenie był czas na różne zabawy z chustą animacyjną, balonikami i piłką. Nie zabrakło też gazetowej bitwy śnieżnej, którą oczywiście wygrały dzieciaczki, a rodzice schodzili z pola walki pokonani ale szczęśliwi.

Zdjęcia >>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws