J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Mikołajkowa sobota z biblioteką. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
04.12.2018.

1 grudnia 2018 r. w sali Domu Kultury w Poświętnem odbyły się wyjątkowe zajęcia dla 3-latków, które zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna. Po powitaniu i krótkim przybliżeniu tematyki zajęć, dzieci przystąpiły do zabawy. Na początku musiały zmierzyć się z zimowymi zagadkami ukrytymi na mikołajowych workach. Zadanie wykonały perfekcyjnie.

Następnie wspólnie odkrywali co skryło się w tajemniczej „walizce skarbów”. Wyjmowały z niej kolejno kolorowe fotografie z poszczególnymi elementami garderoby. Z łatwością odgadywały, , że to mikołajowe ubranie. Dodatkowo dzieci wspólnie rozmawiały o tym jak wygląda Mikołaj, co przynosi dzieciom w grudniu, jak dostaje się do domów grzecznych dzieci, co trzeba zrobić aby otrzymać prezent od Mikołaja.

Po edukacyjnej części zajęć przyszedł czas na chwilę relaksu przy muzyce. Po muzycznej zabawie do dzieci przybył oczekiwany od początku zajęć wyjątkowy gość. A wiadomo, że jeśli zajęcia odbywały się pod hasłem „Spotkanie z Mikołajem”, więc oczywistym faktem jest, że do dzieciaczków przybył wyczekiwany z niecierpliwością Mikołaj i jego Pomocnik. Od tego czasu Mikołaj razem z dziećmi dzielnie ruszył do zabawy. Była zabawa Raz, dwa, trzy Mikołaj patrzy oraz Ojciec Wirgiliusz.

Po intensywnej zabawie przyszedł czas na pracę artystyczną. Dzieci, przy niewielkiej pomocy rodziców, wykonały mikołajowe portrety. Odbyła się również bitwa śnieżna, gdzie oczywiście dzieci pokonały swoje mamy oraz zabawa pod ciekawą nazwą Bombka goni bombkę. Na zakończenie zajęć Mikołaj, ku ogromnej radości dzieci, rozdał małym uczestnikom zajęć słodką niespodziankę. A dowodem na to, że Mikołaj naprawdę ich odwiedził w tę pierwszą grudniową  sobotę jest wspólne zdjęcie.

Zdjęcia >>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws