J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Uroczyste podsumowanie projektu pn. "Kierunek: PATRIOTYZM" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
28.11.2018.

26 listopada 2018 r. w sali Domu Kultury w Poświętnem odbyło się uroczyste podsumowanie projektu patriotycznego pn. „Kierunek:  PATRIOTYZM” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem kończące obchody 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Poświętne. Zaproszonych gości oraz uczestników projektu i ich wychowawców powitała kierownik GBP Wiesława Grabowska.

Projekt realizowany przez Bibliotekę trwał od marca br. i obejmował szereg działań o tematyce patriotycznej: zajęcia edukacyjne, konkursy plastyczne, warsztaty.  Za działania związane z upamiętnieniem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Biblioteka  zdobyła I miejsce w konkursie wojewódzkim pn. „Niepodległa w mojej bibliotece”.  W podsumowaniu projektu uczestniczył Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński, który pogratulował pracownikom Biblioteki sukcesu oraz podziękował za promowanie nie tylko samej Biblioteki, ale także Gminy Poświętne na szczeblu wojewódzkim. Następnie wraz z Kierownikiem GOPS Alicją Kamińską wręczył nagrody dla uczestników konkursu na kolaż patriotyczny.

Po części oficjalnej uczestnikom projektu został zorganizowany warsztat patriotyczny ph Kierunek:  PATRIOTYZM. Założeniem tych zajęć było podsumowanie i utrwalenie wiadomości, których dzieci nauczyły się podczas trwania projektu. Na początku gospodarze klas wylosowali salę w której zespoły miały pracować, następnie gospodarz wyznaczył trzy zespoły 3-osobowe, które miały przewidziane specjalne zadania. Każda drużyna otrzymała arkusz zadań, który był zatytułowany Kto ty jesteś? Polak Mały! Arkusz zawierał 5 bloków tematycznych: pytania dotyczące symboli narodowych, krzyżówkę patriotyczną, ogólny quiz o niepodległości, Puzzle z Dąbrowskim oraz polecenia związane z zachowaniem godnym i niegodnym patrioty.

Dodatkowym i z pewnością ciekawym jak również zabawnym elementem warsztatu były pytania tzw. trudne, które zaplątały się w każdej części zadań. Uczestnicy zajęć mogli otrzymać odpowiedź na takie pytanie od prowadzącej, ale nie od razu. Aby zapracować na odpowiedź należało wykonać jedno z wylosowanych zadań. Zadania były z różnych dziedzin i tak można było trafić na „dawniejsze ksero”, czyli przepisanie tekstu przez kalkę, wypicie soku z cytryny, poszukiwania wśród książek w bibliotece zaginionego Piłsudskiego, odśpiewanie hymnu narodowego czy też wykonanie skomplikowanej figury w grze Twister.

Zadania losowały i wykonywały wcześniej wytypowane 3-osobowe drużyny, za poprawnie wykonane polecenie dzieci otrzymywały odpowiedź i przekazywały ją reszcie klasy pracującej nad arkuszem patriotycznym. Warto wspomnieć, że najwięcej trudności sprawiła praca z kalką, pomysły dzieci, jak można się nią posłużyć były przeróżne, np. pocierali kalkę, czy też dociskali do tekstu i przenosili na czystą kartkę. Po długich minutach walki z nieznanym sobie narzędziem, domyślili się, jak należy przepisać tekst, aby odbić go na czystą kartkę.

Po wykonaniu wszystkich zadań i wpisaniu odpowiedzi każdy otrzymał Dyplom Małego Patrioty oraz drobny upominek, a gospodarze klas dodatkowo w nagrodę za ciężką pracę na warsztatach odebrali słodką niespodziankę dla swoich drużyn.

Zdjęcia >>

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws