J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Gminna Biblioteka
Publiczna
Poświętne 21A
18-112 Poświętne
tel: 504 926 534
e-mail: 
gbp.poswietne@wp.pl
------------------------
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek
8.00 - 16.00

piątek
10.00 - 18.00

BIBLIOTEKA W LICZBACH

2016 r.

DĘBOWE OPOWIEŚCI

Informacje
Promocja
Utwory
Ilustracje

LINKI

 
 
Licznik odwiedzin


 
Zajęcia patriotyczne pn. Mój pan woła na mnie Pies PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.11.2018.

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym dla polskiego narodu, dla polskiej historii. Równo 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i powróciła po długich latach niewoli na mapy Europy. W związku z tym w różny sposób oddaje się temu hołd.

5 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem zorganizowała dla dzieci z klasy II i III szkoły podstawowej zajęcia patriotyczne pod tajemniczym tytułem „Mój pan woła na mnie Pies”, które wpisały się w obchody 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Poświętne. Po godzinie 9 salę Domu Kultury wypełniło 24  małych patriotów aby uczestniczyć w tych wyjątkowych zajęciach.

Wprowadzeniem do głównego tematu spotkania była rozmowa o tym kim jest patriota. Dzieci wymieniały cechy, które kształtują taką postawę patriotyczną, w ich wypowiedziach znalazły się takie hasła: musi kochać ojczyznę, walczy za ojczyznę, broni ojczyzny, szanuje symbole narodowe, ubiera galowy strój na apele szkolne, umie zachować się podczas śpiewania hymnu narodowego, zna hymn narodowy, wie kiedy są ważne patriotyczne święta, wie co wydarzyło się 11 listopada 1918 roku, szanuje kolegów i osoby starsze. Dzięki tym wypowiedziom została stworzona Instrukcja Małego Patrioty.

Poprzez nawiązanie do 11 listopada 1918 roku, uczestnicy spotkania zostali nakierowani na osobę Józefa Piłsudskiego i jego jakże ważną rolę w historii Polski. Kiedy tematem spotkania stał się Józef Piłsudski, została odczytana wyjątkowa historia pt. „Mój pan woła na mnie Pies”. Jest to książka Jana Ołdakowskiego wydana przez Wydawnictwo Egmont, należąca do serii książek Czytam sobie z kotylionem. Jest to historia opowiadająca o Józefie Piłsudskim, o jego pracy, rodzinie z perspektywy psa – owczarka niemieckiego, który towarzyszył Marszałkowi podczas pracy w Belwederze jak również w dworku „Milusin” w Sulejówku. Dzieci tak zaciekawiło opowiadanie, że wysłuchały całej historii w ciszy i skupieniu, dzięki czemu, mogły łatwo odpowiadać na pytania oraz zapamiętały nazwiska osób występujących w książce. Dowiedziały się także jak ważną i odpowiedzialną pracę miał Marszałek Józef Piłsudski.

Po części edukacyjno-czytelniczej zajęcia weszły na etap plastyczny. Dzieci otrzymały gotowe materiały, z których samodzielnie wykonały niepodległościowe kotyliony. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowy Dyplom Sukcesu, który został wykonany w kształcie zakładki do książki.

Na zakończenie zajęć dzieci udały się na piętro do nowego lokalu biblioteki publicznej.

Zdjęcia >>


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws